Költözöl? Juj! - Tippek és trükkök begolyózás ellen
Nagy költöztető doboz, kis csomagoló doboz, banános doboz 20 db, fekete sitteszsák 50 db. „Anya, holnapra kell az ünneplő fehér blúzom, melyikben van?” Költöztél már? Akkor ismerős a fenti leírás. Ne izgulj, a következő jobb lesz! Tudod, az évek, meg a rutin. Meg a mi útmutatónk...A költözés egyszerre izgalmas és stresszes. Új hely, új lehetőségek, de közben az összepakolás, a bútorok cipelése, dobozhegyek kerülgetése legfeljebb a gyerekeknek jó buli. Nekik is csak addig, míg a hajunkat (és a harmincadik költöztető dobozt) nem tépve keressük az alvó rongyit hajnali fél egykor. Összegyűjtöttük a legjobb tippeket és trükköket, hogy a költözés szinte élvezetes legyen. (Na jó, nem.)
A költöztető doboz - a költözés szent grálja
Az első és legfontosabb, hogy szerezz be elegendő költöztető dobozt. Nem, nem elég az a három, amit a szomszédtól kaptál, és nem, a banános doboz nem mindenre jó. A készen kapható csomagoló doboz, költöztető doboz legfőbb előnye, hogy stabil, erős és megfelelő méretű. Ha okos vagy, van belőle vagy harminc egyforma. A csomagoló doboz a költözés alfája és ómegája. Nagyon fontos az azonos méret, mert így több darabot is stabilan egymásra pakolhatsz, a leborulás veszélye nélkül. Ezekben nemcsak könnyű dolgokat, hanem nehéz tárgyakat – például könyveket – is el tudsz helyezni. Érdemes különböző méretű dobozokat választani, így minden tárgyad megtalálja a helyét.Tipp! Jó a banános doboz is, a könnyebb dolgoknak. Viszont ne pakold tele könyvvel, mert kiszakad az alja és sérvet kapsz, ha megemeled.
Tipp! Ha újrahasználható dobozokat választasz, nemcsak környezetbarát megoldást találsz, de a következő költözésnél sem kell újakat venned.
Lista, címke, lista, címke
A költözés másik titkos fegyvere a lista. Készíts egy részletes tervet arról, hogy melyik szobában mit kell összepakolni, és címkézd fel a dobozokat tartalmuk szerint. Például: „Konyha – Tányérok és poharak” vagy „Gyerekszoba – Játékok”. Hidd el, az új helyen ezek a címkék életet mentenek.Extra tipp! Használj színkódos matricákat a dobozokhoz, hogy még egyszerűbb legyen az új helyen az eligazodás.
Mit és hogyan csomagolj?
A csomagolás művészet. A törékeny tárgyakat például érdemes buborékfóliába vagy puha ruhákba (haladóknak a konyhában elpakolandó abroszokba és konyharuhákba) burkolni, és csak ezek után következhet külső burkolatként, héjként a költöztető doboz. Így nemcsak megóvod a törékeny holmit, de a textiljeid is kapásból a helyükön landolnak. A nehezebb tárgyakat mindig kisebb dobozokba pakold – senki sem akar egy 30 kilós könyves költöztető dobozt cipelni.Tipp! Használd ki a bőröndöket és sporttáskákat is a csomagoláshoz! Ezekbe könnyen beférnek a ruhák, cipők vagy épp az ágyneműk.
Tipp! Végszükség esetére sitteszsák, csakis a nem törékeny holmiknak. Címkézés elkerülhetetlen.